iný názov: Sputnik
2000 – 2001
punk/grunge
Ružomberok

Kapelu založili Martin Valášek (bicie), Rasťo Valášek (basgitara) a Robo „Kelso“ Budič (gitara, spev), zakrátko pribudol Jano Kacko (gitara) z Dolného Kubína. Skúšali v rodinnom dome na Námestí A. Hlinku, v zimnom období sa však museli kvôli uhliu presunúť do vedľajšej miestnosti. V repertoári mala kapela viacero prevzatých songov od Zóny A, Slobodnej Európy, E!E, našli sa aj Horkýže slíže alebo Nirvana.

Kapela odohrala len niekoľko koncertov, úplne prvý bol 11. augusta 2000 na parkovisku za Čedokom (spolu s Dopingovou kontrolou, Epistaxou a ďalšími), dokonca sa nahrával na VHS, ale kapela naň nespomína v najlepšom. Na jeseň 2000 hrali v Liptovskom Hrádku s kapelou MHD. „Najlepší koncert sme mali asi v Hrádku v nejakej poľovníckej krčme s klenbou a strašným zvukom na grunge, … mrte ľudí, nikto nás nepoznal, ani my ich… :)“ (Kelso). Ku koncu roka stihli ešte vianočný koncert v telocvični na Gympli (15. 12. 2000), kde hrali aj s VooDoo a jednou ďalšou kapelou.

Vznikla aj kazeta s názvom Džježišž Křisztusz, na ktorej boli asi štyri vlastné skladby, dnes je však nevedno kde.

V júli 2001 odohrali ešte jeden koncert v Internet bare, kapela sa však krátko na to rozpadla. Kelso prešiel do novovzniknutých D Zmrds.

Zdieľať cez
Zdieľať cez