Iné názvy: Ananta, Lesná zmes, Les Nazmes
pred 2000 – po 2012
rock, hard pop
Liptovská Osada, neskôr Ružomberok

Na prelome tisícročí sa v Liptovskej Osade stretli miestni hudobne zameraní Jožo Planý (spev), Ivan Balco (sólová gitara) a Jaro Bielik (basa) a založili kapelu Ananta. S týmto názvom nahrali aj prvý demo singel so štyrmi skladbami.

Onedlho pribudol druhý gitarista Vlasťo Zenko, profesionálny bubeník Attila Tóth a klávesák Jano. V rovnakom roku chalani zorganizovali aj nultý ročník na Ružomberok netradičneho festivalu Rock Park v Hrabove pod hrádzou, kde okrem ružomberských kapiel Dopingová kontrola (pod názvom Atentát), Epistaxa, D.N.O., Cancer stick a samotnej Ananty, vystúpili aj No Name. Na jeseň roku 2000 kapela zmenila názov na Les´na zmes.

Takmer všetci sa „jednohlasne rozhodli hrávať vlastnú hudbu s úmyslom presadiť sa na slovenskom hudobnom trhu.“ Pozháňali peniaze a nahrali druhé demo so šiestimi skladbami (nahrávalo sa v Lučenci). V prvom roku odohrali takmer 30 koncertov prevažne na strednom Slovensku, ale aj v Bratislave (Adidas game, 2001). V roku 2001 sa zúčastnili aj súťaže amatérskych interprétov Štít Liptova 2001. Chalani zorganizovali aj prvý (v podstate však druhý) ročník festivalu Rock Park, tentokrát v Liptovskej Osade (25. 8. 2001), kde sa predstavilo 11 kapiel: Metla, D. N. O., Dopingová kontrola, ENS (z Nitry), Náhodní známi (zo Zvolena), LC/DC (z Lučenca) a ďalšie.

Na jeseň 2001 však prišla „tvorivá prestávka“. Za pomoci sponzorov sa im podarilo nahrať druhý demo album „Les´na zmes 2“ a krátko potom vymenil Ivana Balca sólový gitarista Miro Poledna. Nasledovalo množstvo koncertov (asi 50 – 60 akcií v priebehu roka) a to v Banskej Bystrci (Rak, Irish pub), Dolnom Kubíne (U Roba), Ružomberoku (Apollo, SAB, Kalifornia fitnes), Liptovskej Osade (Balajjka), Liptovskom Mikuláši (M klub), Vrábloch (Rockové dni), Šahách, či Lučenci.

V roku 2004 vyšlo ďalšie demo s názvom „Les nazmes III.“, ktoré už obsahovalo 13 skladieb. V ďalších rokoch kapela odohrala množstvo koncertov a festivalov na Slovensku, ale aj v Čechách.

V kapele sa postupne vymieňali viaceré postavy, istý čas hral na gitaru Lukáš Hlaváč (Švepes), v roku 2008 na koncerte v Korze hral na bicie Marko Balo. Ku koncu desaťročia na gitare hrával Peter Pečko a novým basgitaristom bol Viktor Mydlo. Pribudli nové skladby a chalani mali v pláne nahrať aj nové CD, avšak tesne pre 10. narodeninami sa kapela v roku 2010 nečakane rozpadla.

V októbri 2011 kapela ohlásila comeback v starej zostave: Jožo Planý (spev), Peter Pečko (gitara), Jaroslav Bielik (bassgitara) a Attila Tóth (bicie). Prvý koncert mali odohrať v Ružomberku (Bar Cafe Kultúra, 3. 3. 2012). V máji 2012 však Jaro Bielik zomrel a kapela sa zakrátko rozpadla. Už od roku 2010 však viacerí súčasní aj bývalí členovia založili vedľajší projekt Agent.

Externé odkazy:

Oficiálna webová stránka (neaktualizovaná)

Facebook

Videá:

Zdieľať cez
Zdieľať cez