Iný názov: Pilier sveta
2001 – 2005
punk/skate-punk/hardcore
Ružomberok, Černová

Deficit všetci poznali ako kapelu z Černovej, odkiaľ pochádzala väčšina jej členov a rovnako tu mala aj v skúšobňu v pivnici pod obchodom Jednota, podobne ako Epistaxa. Medzi najdlhšie pôsobiacich hudobníkov hrajúcich v nej patrili Karol Škripko (bicie), Robo Kuniak (gitara), Matej Slašťan (spev, basa a neskôr gitara) a Michal Slašťan (basgitara, ktorý neskôr kapelu opustil). V začiatkoch s nimi hrával aj Martin Debnárik (gitara) a jedného času spievala aj Lucia Hrušková.

„Zlaté časy Ružomberskej hudby to boli, všetci sa so všetkými poznali, organizovali sa koncerty, pochody, navštevovali sme sa v skúšobniach, formovali sa rôzne projekty, krásne spomienky …“ (Maťo).

Všetky koncerty kapela odohrala v Ružomberku, resp. okolí, napríklad v „Íčku“ (Internet bar), U Furmana (31. 3. 2002), na Sóle (7. 5. 2002), v Detskom sade oproti pošte (snáď 13. 9. 2002), Krčme U Fullov (28. 2. 2003) a v Liptovskej Osade.

Nenahrali žiadne súvislejšie demo, no u členov kapely sa nachádzajú dve skladby na mp3. Rovnako by sa tam našiel aj videozáznam zo skúšobne a z koncertu v krčme u Fullov, kde hrali ako predskokan pre Fire Stars.

Zdieľať cez
Zdieľať cez