2014 – súčasnosť
hardcore/grind
Ružomberok

Krátko po rozpade Kneel in dust sa jeho zakladajúci členovia Jakub (gitara) a Marko (bicie) stretli pri ďalšom projekte. Na basu nemal kto hrať a na post speváka sa podarilo regrutovať mladú krv Miroslava Angeloviča.

Názov si kapela prevzala podľa Senecovej stoickej filozofickej myšlienky a znamená „duševný pokoj“. Už v roku 2015 chalani vystúpili s kapelou ČAD v Novom Korze a s viacerými kapelami v Žiline, Poprade či Nitre.

Výrazná zmena nastala pri výmene speváka. Novým členom bol od roku 2015 spevák Gabriel Kunay (spieva zároveň v košických Obliterate, Killchain) a od roku 2016 prichádza rovnako Košičan basák Ján „Sťu“ Ragančík (Stabbed, Obliterate).

V lete roku 2016 kapela na vlastné náklady vydala svoj prvý album, ktorý niesol rovnaký názov ako kapela. Hneď bol zavesený na internet k voľnému šíreniu. Juraj Haríň v tom čase vytvoril nové vydavateľstvo pod značkou Slovak Metal Army, a tak sa Ataraxia dočkala vydania albumu aj vo fyzickej podobe už v decembri 2016.

Koncerty okrem Ružomberka (2016), pokračovali aj v Martine, Liptovskom Mikuláši, Poprade, či Svite (2017), ďalej v Liptovskom Mikuláši, Bratislave a Košiciach (2018), Banskej Bystrici a Liptovskom Hrádku (2019) a taktiež viackrát v Nitre.

Rok 2020 priniesol ovocie v podobe zatiaľ posledného albumu Pustovník, ktorý sa dá stiahnuť cez rôzne streamovacie služby. V polovici marca 2021 ho nakoniec chalani produkovali na fyzickom nosiči až v ďalekom Kazachstane v undergroundovom vydavateľstve Red Truth Productions.

Diskografia:

  • (2015) MMXV (demo)
  • (2016) Ataraxia (album)
  • (2020) Možnosť voľby (singel)
  • (2020) Pustovník (album)

S kapelou vyšli viaceré rozhovory a recenzie, napríklad pre metalový zin hlukoskop.sk, v januári 2021 pre blog Jablká ďaleko od stromu, alebo Louder Than Thunder č. 6/2020 (str. 16), ale zmienka o nich vyšla aj v RK magazíne. Niekoľkokrát ste ich mohli započuť aj z relácie Headbanger_FM na Rádiu FM.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/ataraxiark/
https://ataraxiark.bandcamp.com/

Video:

https://hlukoskop.sk/hlukoskop-ep-4-rozhovor-ataraxia/
Zdieľať cez
Zdieľať cez