2018 – 2022
thrash metal/crossover
Ružomberok

Niekedy na jar roku 2018 po rozpade Ratimoru, resp. bočného projektu jeho členov pod názvom Fekal Terror, sa niektorí hudobníci, konkrétne Martin „Ližo“ Ližbetin (bicie) a Robo Hanousek (gitara), rozhodli pokračovať v týraní hudobných nástrojov v novom zoskupení. Na basu bol prizvaný Marek Batík (ex –VýKyv) a tak vznikol Aceton.

Kapela stavala na predošlých hudobných zoskupeniach jeho členov, pričom mnohé pesničky týchto kapiel priamo prevzala. Žánrovo kombinovala viaceré obľúbené žánre hudobníkov a tak vznikol tento „mix punku, thrashu, heavy metalu a sem tam aj dákych crust/grindových klepaníc. Každý z kapely počúva rôzne hnoje a náklepy, tak to potom vyzerá aj s našou hudbou“ (Ližo). V textoch sa striedajú vážne, aj veselé témy. Zážitky zo života tam hrajú dosť veľkú rolu, napríklad ako texty skladieb „Záložňa“, „Mama, môžem hrať metal?!“. Nechýbali však ani upravené cover verzie od Repete. „Celkovo sa tým bavíme, muzikou a textami“. Časť repertoáru tvorili skladby predošlého projektu Fekal Terror.

Prvé koncerty absolvovali v roku 2019 v Ružomberku, konkrétne 2. marca (Solid Club), 8. júna (Nové Korzo) a 7. septembra (Ani nechoď fest), ale aj mimo neho 5. októbra (Elefant pub, Martin), či 15 novembra v Kulturak-u v Bratislave.

Na jeseň 2019 pribudol štvrtý člen Daniel „Mucko“ (doprovodná gitara) a na začiatku roku 2020 rady rozšíril Janek Lovás (basák legendárnych zoskupení SWRAB a BLOODCUT z Martina).

Pokračovali koncertmi 26. júla 2020 vo Zvolene (Wake up club), alebo 19. septembra 2020 v Seredi (Flesh party).

V roku 2021 sa chalani posnažili a vďaka Janekovi nahrali 6 skladbové demo. Vyšli aj dve zmienky vo svete, konkrétne rozhovor na portáli Hlukoskop a v recenzii na festival Flesh Party zo Serede.

Kapela však neprežila „korona krízu“, keď ju začiatkom januára 2022 opustili Jano a Dano. Zvyšná trojica pribrala nového člena Paťa, no zároveň uvažuje o zmene názvu a o nových začiatkoch.

Externé odkazy:

Bandzone profil

Facebook

YouTube kanál

Videá:

Zdieľať cez
Zdieľať cez